Dolgu Nedir?

Dolgu Nedir?

Yüz dolgu maddeleri nedir?
Yüz dolgu maddeleri, kırışıklıkların görünümünü azaltmak ve yaşla birlikte azalan yüz dolgunluğunu geri kazanmak için yüzün çizgilerine, kıvrımlarına ve dokularına enjekte edilen sentetik veya doğal olarak oluşan maddelerdir.

Bu enjektabllara dermal dolgu maddeleri, enjekte edilebilir implantlar, kırışıklık dolgu maddeleri ve yumuşak doku dolgu maddeleri de denir. Gülümseme çizgilerini silmek, yanakları ve dudakları dolgunlaştırmak ve akne izlerini düzeltmek için kullanılırlar.

Dolgu maddelerinin büyük çoğunluğu emilebilir. Bu nedenle, ürüne ve kişiye bağlı olarak aylardan birkaç yıla kadar geçici sonuçlar sunarlar.

Bazı dolgu maddeleri kalıcı olarak pazarlanır ve birkaç yıla kadar sürebilir.

Amerikan Plastik Cerrahlar Derneği'ne göre , sadece 2017'de bir önceki yıla göre yüzde 3 artışla 2,7 milyon yüz dolgu işlemi gerçekleştirildi.

Yüz dolgu çeşitleri
Piyasa yüz dolgu maddeleri çok fazladır

Amerikan Dermatoloji Akademisi (AAD) , birçok yüz dolgu maddesi anında sonuç verirken , bazıları optimal faydalar için haftalar veya aylar boyunca birkaç tedaviye ihtiyaç duyacağını ve ardından ara sıra rötuşlar gerektireceğini söylüyor.

Yaygın olarak kullanılan dolgu maddeleri şunları içerir:

Hyaluronik asit (HA)
Bu jel benzeri madde doğal olarak vücutta bulunur. Cildi “dolgunlaştırmak”, yanaklar gibi yerlere hacim katmak ve özellikle göz, dudak ve alın çevresindeki kırışıklıkları yumuşatmak için kullanılır.

Marka isimleri Juvéderm ve Restylane'dir . Vücut hiyalüronik asidi zaman içinde yavaş yavaş yeniden emdiği için, sonuçlar genellikle sadece 6 ila24  ay sürer, Amerikan Kozmetik Cerrahi Kurulu (ABCS) rapor eder . Bu dermal dolguların geliştirilmesinde bazı ilerlemeler kaydedilmiştir ve bunlar tipik olarak 12 ay veya daha uzun sürecektir.

Kalsiyum hidroksilapatit (CaHA)
Bu dolgu maddesi kalsiyum (mikroskobik parçacıklar şeklinde) kullanır ve daha sonra enjekte edilen bir jele ekler. Jel, HA'dan daha kalın bir kıvamdadır, bu da derin kırışıklıklar için daha uygun olmasını sağlar, diyor ABCS.

CaHA ( Radiesse markası ) sonuçları yaklaşık bir yıl sürmektedir .

Poli-L-laktik asit
Bu biyolojik olarak parçalanabilir asit, kırışıklıkları “doldurmak” yerine cildin kendi kolajen üretimini uyarmaya yardımcı olur. Bu cilde sıkılık verir ve kırışıklıkların görünümünü azaltır.

Sculptra Estetik markası altında pazarlanan bu dolgu, derin kırışıklıkları tedavi etmek ve yağın kaybolduğu hacmi arttırmak için kullanılır. Yavaş yavaş çalışır, ancak en az iki yıl sonuç verebilir ve yarı kalıcı bir dolgu maddesi haline getirir.

Polimetilmetakrilat (PMMA)
Bu dolgu maddesi, küçük toplar (mikroküreler olarak adlandırılır) ve cildi dolgunlaştıran kollajenden oluşur. Plastik ve Estetik Araştırmalar dergisindeki bir makaleye göre bazı konuların olduğu bilinmektedir .

Her ne kadar bu tip dolgu ( Bellafill adı altında pazarlanmaktadır ) kalıcı olarak görülse de , sonuçları beş yıl sürmektedir , ancak genellikle doktorların ilk tercihi değildir.

Estetik'te yayınlanan araştırmaya göre , uzun etkili dermal dolguların enfeksiyon ve nodüller gibi daha yüksek komplikasyon oranları vardır.

Otolog yağ enjeksiyonları (yağ aşılama)
Bu teknik, vücudunuzun kalçalar gibi kısımlarından yağ alır ve doldurmak için yüz bölgelerine enjekte eder.

Bu yağ tipik olarak vücuttaki liposuction kullanılarak vücuttan çıkarılır ; bu prosedür, yağın ciltteki insizyonlardan geçirilen içi boş bir tüp yoluyla vücuttan vakumlanmasıdır.

Bu prosedür sedasyon gerektirir ve iyileşmek için bir veya iki haftaya ihtiyacınız olabilir. Çoğu durumda, yağ greftleme uzun süreli sonuçlar sağlar.

Antalya Burun Estetiği,Antalya en iyi Estetik cerrah,Antalya estetik fiyatları,Antalya burun estetiği ekşi,Medical Park Antalya Plastik Cerrahi doktorları,Plastik Cerrahi Antalya,Eğitim,Araştırma,Akdeniz Üniversitesi Plastik Cerrahi yaptığı ameliyatlar,Tıp Fakültesi Antalya Plastik cerrahları Prof Dr isimleri


Copyright © 2022    Antalya Lara Side Manavgat Alanya Juvederm Teosyal Profhilo Jalupro Dolgu Botox Medikal Estetik Ürünler Akseki, Aksu, Alanya, Demre,Döşemealtı,Elmalı,Finike,Gazipaşa,Gündoğmuş,İbradı,Kaş,Kemer,Kepez,Konyaaltı,KorkuteliKumluca
Online : 2
Bugün Tekil : 78
Bugün Çoğul : 215
Dün Tekil : 47
Dün Çoğul : 148
Toplam Tekil : 31006
Toplam Çoğul : 65836