Botoks Nedir?

Botoks Nedir?

Botox, Clostridium botulinum bakterisi tarafından üretilen bir toksinden yapılmış bir ilaçtır. Botulizm adı verilen, yaşamı tehdit eden bir gıda zehirlenmesine neden olan aynı toksindir . Doktorlar, sağlık sorunlarını tedavi etmek için küçük dozlarda kullanırlar.

  • Yüz kırışıklıklarının geçici olarak düzeltilmesi ve görünümünüzün iyileştirilmesi
  • Şiddetli koltuk altı terlemesi
  • Servikal distoni - şiddetli boyun ve omuz kas kasılmalarına neden olan nörolojik bir bozukluk
  • Blefarospazm - kontrol edilemeyen yanıp sönme
  • Şaşılık - yanlış hizalanmış gözler
  • Kronik migren
  • Aşırı aktif mesane alanlarında kullanırlar.

Botox enjeksiyonları belirli kasları zayıflatarak veya felç ederek veya bazı sinirleri bloke ederek çalışır. Etkiler, tedavi ettiğinize bağlı olarak yaklaşık üç ila on iki ay sürer. En yaygın yan etkiler enjeksiyon bölgesinde ağrı, şişme veya morarmadır. Grip benzeri belirtiler, baş ağrısı ve mide rahatsızlığınız da olabilir. Yüzdeki enjeksiyonlar da geçici sarkık göz kapaklarına neden olabilir. Hamileyseniz veya emziriyorsanız Botoks kullanmamalısınız.

Botoksun etki süresi nedir? Bu süre uzatılabilir mi?

Botoks'da Kalıcılık da kişiye göre değişir. Genellik

le 4-6 ay arasında kalıcı olduğu söylenebillir. Yüz kaslarını daha fazla kullanan kişilerde etkinin daha kısa sürmesi çok doğaldır. Kişinin yaşı önemli olup, hasta ne kadar gençse sinir ucundaki blokaj o kadar hızlı çözülecek ve uygulama aralığı ortalama 4 ay olacaktır. Orta yaşta 6 aya çıkan bu süre ileri yaşta 8 aya kadar çıkabilir.

Bir ilaç olduğu için etkisi uzatılamaz.

Botoksun etkisi ne zaman başlar?

Uygulamadan sonra 3-5 gün içinde etki görülmeye başlanır. Tam etkinin görülmesi  15 günü bulabilir.

Bazı Botoks Markaları Dysport,Allergan,Neuronox,İnnotox,Botulax,


Antalya Burun Estetiği,Antalya en iyi Estetik cerrah,Antalya estetik fiyatları,Antalya burun estetiği ekşi,Medical Park Antalya Plastik Cerrahi doktorları,Plastik Cerrahi Antalya,Eğitim,Araştırma,Akdeniz Üniversitesi Plastik Cerrahi yaptığı ameliyatlar,Tıp Fakültesi Antalya Plastik cerrahları Prof Dr isimleri,Kleopatra Aşısı fiyatı,Matriks Aşısı,H100 plus aşısı,Nem aşısı Fiyatları,H100 aşısı ,Fırsat,Linerase Kollajen aşısı,Jalupro mu H100 mu,H100 before after


Copyright © 2022    Antalya Lara Side Manavgat Alanya Juvederm Teosyal Profhilo Jalupro Dolgu Botox Medikal Estetik Ürünler Akseki, Aksu, Alanya, Demre,Döşemealtı,Elmalı,Finike,Gazipaşa,Gündoğmuş,İbradı,Kaş,Kemer,Kepez,Konyaaltı,KorkuteliKumluca
Online : 2
Bugün Tekil : 79
Bugün Çoğul : 243
Dün Tekil : 47
Dün Çoğul : 148
Toplam Tekil : 31007
Toplam Çoğul : 65864